نمایندگی الکترونایت-Heraeus Electro-Nite

شرکت پایش بسامد اوکسین محصولات متنوعی مرتبط با اندازه گیری پارامترهای اندازه گیری دمای مذاب آلیاژهای فلزی و اکسیژن در صنایع مختلف کشور عزیزمان ایران از جمله فولاد، مس و آلومینیوم جهت استفاده در صنایع ذوب فلزات و فولاد تولید می نماید و همچنین بعنوان نماینده فروش شرکت الکترونایت توانایی تامین انواع تجهیزات این شرکت را دارا می باشد که در ذیل برخی از تجهیزات را عنوان می نماییم

برخی از محصولات تولیدی این شرکت به شرح ذیل می باشند:

پراب مصرفی اکسیژن

به منظور کنترل ذوب، جهت اندازه‌گیری اکتیویته اکسیژن محلول در مذاب به صورت غیرمستقیم  از ولتاژ خروجی سل الکتروشیمیایی و میلی ولت ترموکوپل دما را می توان بدست آورد.

 

ترموکوپل یکبار مصرف

در فرآیند ذوب کردن فلز، بایستی دمای فلز مذاب به دقت اندازه‌گیری شود. دمای پایین باعث ایجادافزایش مشکلات ریخته گری می شود و از طرف دیگر دمای خیلی بالا نیز منجر به مصرف انرژی بیشتر، افزایش فرسودگی و سایش مواد نسوز، کاهش سلول های یوتکتیک در آهن، مشکلات مختلف ریخته گری (عیوب سطحی مختلف و غیره) و اتلاف زمان ناشی از نگهداری و سرد شدن فلز مذاب می شود. بنابراین دقت، تکرارپذیری و قابل اطمینان بودن دماهای اندازه گیری شده فلز مذاب مستقیما بر کیفیت محصول نهایی و همچنین بهره وری و سودمندی کارخانه تاثیر می گذارد.

دستگاه اندازه گیری دما اکسیژن و کربن مذاب

دستگاه اندازه گیری دما- پیوسته نقطه ای

دستگاه اندازه گیری هیدروژن مذاب

دستگاه اندازه گیری هیدروژن- Hydris

اندازه‌گیری هیدروژن مذاب توسط دستگاه Hydris (Hdrogen Direct Reading Immersion System) انجام می شود.

روش کار این دستگاه بر مبنای تعادل می‌باشد به شکلی که جریانی از گاز نیتروژن درون مذاب اعمال می‌گردد که بین مذاب و واحد پنوماتیک گردش می‌یابد. گاز نیتروژن در حین عبور از درون مذاب، گازهای هیدروژن حل شده در مذاب را جذب می‌نماید. هنگامی که بین هیدروژن محلول در مذاب و هیدروژن درون گاز حامل تعادل برقرار شود، اندازه‌گیری متوقف می‌گردد.

کابل جبران ساز

در طول سیم ترموکوپل که مابین اتصال گرم (Hot junction) در کوره و اتصال سرد (Cold Junction) در نشانگر دما قرار گرفته است، یک گرادیان دمایی ایجاد می‌شود. به علت افزایش فاصله بین نقطه اندازه‌گیری و تجهیز نصب شده می‌بایست میلی ولت تولیدی توسط ترموکوپل از محل اتصال گرم به اتصال سرد انتقال یابد. از آنجایی که استفاده از سیم‌هایی مشابه با سیم‌های ترموکوپل در فاصله بین ترموکوپل تا تجهیز نمایشگر دما، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست، سیم‌هایی با ترکیب شیمیایی متفاوت که سیم‌های جبران‌ساز (Compensation Wires) نامیده می‌شوند، به سر ترموکوپل متصل می‌گردند.

کالیبراتور - دستگاه Checkmate IV_Celox

در صنایع فولاد این تجهیز وظیفه کالیبراسیون و کنترل منظم تجهیزات اندازه‌گیری دما و اکسیژن را بر عهده دارد. همچنین، شبیه‌سازی منحنی سریاره نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

کانتکت بلاک

کانتکت بلاک رابط بین ترموکوپل و کابل جبران‌ساز است

نمونه بردار مذاب

نمونه گیر ابزاری است که جهت نمونه برداری از فلز مذاب برای انجام آنالیزهای شیمیایی مثل کوانتومتری استفاده می شود و دارای انواع مختلفی است.

نمونه‌گیرهای غوطه وری با استفاده از فشار استاتیکی مذاب، نمونه برداری را انجام می دهد. سمپلر غوطه وری برای نمونه برداری از کوره های قوس، پاتیل ها، تاندیش ها و بوته های مذاب مناسب است. با نصب پروب سمپلر روی لنس، اپراتور می تواند آن را ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر زیر سطح مذاب فرو ببرد. نمونه پولکی منجمد شده پس از خروج از درون لوله آماده ارسال به آزمایشگاه است