سنسورهای آلتراسونیک – لیست کل سنسورها

"سنسورهای اولتراسونیک-تماما قابل برنامه ریزی:

سنسورهای اولتراسونیک برای تشخیص دقیق موقعیت و اندازه گیری مداوم و دقیق فاصله از جامدات،پودرها و مایعات بکار میروند.

آنها امواج صوتی را در محدوده دامنه اولتراسونیک گرفته و انتقال می دهند. جسمی که باید تشخیص داده شود امواج صوتی را منعکس می کند و اطلاعات مربوط به فاصله را با استفاده از روش TOF(روشی برای اندازه گیری فاصله بین جسم و سنسور بر مبنای محاسبه اختلاف زمانی لحظه انتشار موج تا برخورد به جسم و بازگشت آن به سنسور) بسته بندی با کاورهای حبابدار در صنایع بسته بندی و یا بطور مثال کاسه های پلاستیکی شفاف از طریق این سنسورها قابل تشخیص هستند.

حتی در شرایط محیط های کار همراه با آلودگی فراوان، گردوغبار ویا تاری دید این سنسورها اجسام را بدون هیچ تداخلی بدرستی تشخیص می دهند.

سنسورهای اولتراسونیک جمع و جور IFM نقطه کور بسیار جزئی،دامنه تشخیص وسیع و رزولوشن بالا دارند.

محدوده تولید شامل واحدهایی با خروجی سوئیچینگ قابل برنامه ریزی، خروجی آنالوگ و یا ترکیبی از هر دو اینها میباشد. تابع عملکرد خروجی،نقطه های سوئیچ و دامنه اندازه گیری براحتی از طریق دکمه تعبیه شده روی یونیت یا از طریق سیم تنظیم می شود. برخی از انواع سنسورها علاوه بر قابلیت های فوق از طریق IO مانند رابط USB قابل تنظیم و تغییر هستند. نرم افزار نصب شده روی سنسور LINERECORDER برای قابل مشاهده نمودن،انتقال و آرشیو مجموعه از پارامترها استفاده می شود. "