نمایندگی ctc در ایران

سنسور وایبریشن

امروزه صنعتگران و صاحبان صنایع با گذر از روش های سنتی و هزینه بر در تعمیرات و نگهداری، به روش های مدرن و صرفه جویانه روی آورده اند. کاهش هنگفت سود کارشناسان تعمیرات را بر آن داشت تا دست به تدوین روش های نوین تعمیرات و نگهداری بزنند و اکنون پس از آزمایش چندین روش مختلف  تعمیرات و نگهداری ، کارشناسان تعمیرات و نگهداری به این نتیجه رسیده اند که روش های نگهداری برپایه شرایط ( Maintenance Condition Based ) یا به اختصار CBM کارآمدترین روش برای مراقبت از سلامت دستگاه است. از این نوع تعمیرات به عنوان تعمیرات پیشگویا نه نیز یاد می شود .

شرکت پایش بسامد اوکسین

نماینده فروش ctc در ایران

مانیتورینگ و مراقبت رفتار ماشین در بازه های زمانی تعیین شده (روش مراقبت off-line) یا به صورت مداوم و پیوسته (روش مراقبت on-line) از ابزارهای مهم تعمیرات پیشگویانه است  زیرا اطلاعات سودمندی از وضعیت دستگاه را در اختیار ما قرار می دهد . از جمله تکنیک های مراقبتی رایج می توان به مراقبت وضعیت ارتعاشی و آنالیز ارتعاشی ، آنالیز روغن ، مراقبت عملکرد پروسسی (Performance) ، مراقبت و آنالیز صدا ، آنالیز جریان الکتریکی، ترموگرافی و مراقبت خوردگی اشاره کرد . از میان تکنیک های ذکر شده، مراقبت وضعیت ارتعاشی و آنالیز آن به لحاظ داشتن قابلیت کشف حدود 85% از عیوب ماشین آلات، نسبت به سایر تکنیک ها دارای برتری است. شیوه کار بدین شکل است که بروز عیب و ایجاد نیروهای تحریک، تعادل نیروهای وارده به دستگاه را بر هم می زند و در نتیجه ایجاد ارتعاش می نماید. لذا ارتعاشات یکی از پارامترهای مهم تصمیم گیری در بازه وضعیت ماشین آلات و تحلیل وضعیت آنها است .

بدین منظور از سنسورهای مختلف ارتعاشی از جمله سنسورهای شتاب سنج Accelerometer)) و سنسورهای جریان گردابی ( Eddy current ) جهت اندازه گیری مقادیر ارتعاشات ماشین های مختلف و دستگاههای مراقبتی و محافظتی و همچنین آنالایزرها برای ثبت و تحلیل مقادیر ارتعاشی و ارسال دستورات آلارم و خاموشی استفاده می شود. در مرحله نخست بر اساس میزان کلی (overall) ارتعاشات هر نقطه و بر اساس استانداردهای معین می توان مشخص کرد که دستگاه در یکی از وضعیت های مطلوب (Good) نزدیک به خطر (Fair) و مرحله خطر (Rough) قرار دارد .

در مرحله ی دوم طیف های ارتعاشی که با پردازش سیگنال های دریافتی از سنسورهاحاصل می شوند را  می توان بر طبق قوانین خاص عیب یابی ارتعاشی مورد آنالیز قرار داد و نوع خرابی و علت آن را تشخیص داد.

در همین راستا شرکت پایش بسامد اوکسین بعنوان نمایندگی ctc در ایران توانسته تا با بکارگیری متخصصین مجرب به عنوان یکی از تولید کنندگان داخلی اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات مانیتورینگ ارتعاشات بصورت آنلاین و آفلاین نمایند . از آنجا که بکارگیری این گونه تجهیزات در راستای اهداف تعمیرات و نگهداری ماشین آلات دوار در چند سال گذشته منوط به استفاده از تجهیزات خارجی Bently Nevada بوده است . حصول به تولید این محصولات در داخل کشور گامی در راستای خودکفایی و همچنین صرفه جویی در هزینه های هنگفت خریداری این تجهیزات محصوب می شود . از دیگر نکات حائز اهمیت در بکارگیری تجهیزات تولیدی شرکت پایش بسامد اوکسین ارائه خدمات پس از فروش می باشد که بالطبع در گذشته و با وجود خرید خارجی میسر نبوده است