دبی سنج یا فلومتر(کنتور) وسیله ای است که برای اندازه گیری سرعت جریان یا مقدار گاز و سیال داخل لوله استفاده می شود. وسایل اندازه گیری جریان بسیار متنوع بوده و هر موقعیتی محدودیت ها و نیازمندی های مهندسی مختص به خود را دارد.دبی سنج ها با عناوین مختلفی از قبیل جریان سنج، معیار یا پیمانه جریان، شاخص جریان، سیال سنج و غیره مطرح می شوند.

چرا به یک دبی سنج دقیق نیاز داریم؟

دبی سنج یا فلومتر دقیق جهت نظارت و یا کنترل دقیق جریان استفاده می شود. برخی از تجهیزات صنعتی نیازمند محاسبه دقیق مقدار و کمیت های درگیر با آنها هستند، مانند سرو شیرهای(Servo-valve) تعبیه شده در صنایع هوا فضا. از طرف دیگر، برای برخی از کارها مانند آبیاری تاکستان ها دقتی در حدود ۵% الی ۱۰% لازم داریم.

انواع دبی سنج ها براساس نوع خروجی؟

حجمی یا جابجایی مثبت Positive Displacement(PD)

دبی سنج  های بکار رفته در ماشین آلات از نوع جابجایی مثبت/حجمی هستند. دبی سنج های جابجایی مثبت، بدلیل اندازه گیری مستقیم مقدار حجم واقعی، منحصر بفرد هستند. سایر دبی سنج ها بصورت غیرمستقیم این کار را انجام داده و از طریق اندازه گیری پارامترهای دیگر مقدار حجم و نرخ جریان را محاسبه می کنند. به کمک  PDسنج ها سیگنال خروجی بطور مستقیم مقدار جریان عبوری از دستگاه را نشان می دهد. این دستگاه شامل انواع دوروتوری(چرخ دنده ساده، چرخدنده بیضوی، چرخدنده مارپیچی)، ناوتیتینگ دیسک(nutating disc)، پیستون های رفت و برگشتی و پیستون های نوسانی یا دوار است.

جرمی
سیگنال خروجی بطور مستقیم میزان جرم عبوری از دستگاه اندازه گیری را نشان می دهد.
که کنتورهای حرارتی و کوریولیسی در این حوزه قرار می گیرند.
سرعتی
سیگنال خروجی بطور مستقیم سرعت جریان عبور از دستگاه را نشان می دهد، که شامل فلومترهای زیر می شود:
• الکترومغناطیسی
• التراسونیکی
• توربینی، پروانه ای، چرخ پدالی یا چرخ پلتون
• ورتکسی یا سوناری
• پره ای و تارگتی
• ناحیه متغیر و دورانی
• روزنه ای، کانال باز، نازل جریان، لامیناری، ونتوری و لوله پیتوت
بهترین نوع دبی سنج یا فلومتر کدامند؟
هیچ دبی سنجی وجود ندارد که مناسب تمامی شرایط مورد نیاز باشد. جهت انتخاب یک دبی سنج مناسب باید تمامی مواردی را که لازم است اندازه گیری شود بنویسید. برای انتخاب دبی سنج باید انواع مختلف آن ها را سبک و سنگین کنیم، بنابراین اطلاع از یک سری خصوصیات کاملا ضروری است. که مهمترین آن ها شامل موارد زیر است:
• چه نوع گاز یا سیالی اندازه گرفته می شود؟
• حداکثر و حداقل سرعت جریان.
• دقتهای مورد نیاز کدامند؟
• دما و ویسکوزیته سیال.
• سازگاری سیال با مواد سازنده دستگاه.
• بیشترین فشار در موقعیت دستگاه.
• چه مقدار افت فشاری مجاز است؟
• آیا دستگاه قادر است در موقعیت خطرناک نصب شود؟
• جریان سیال مداوم است یا متناوب؟
• چه نوع سیگنال خروجی لازم داریم؟
با استفاده از این لیست شما قادر خواهی بود موارد غیرضروری را حذف کنید( برای مثال دبی سنج توربینی برای سیال ویسکوزی مناسب نبوده یا اینکه دبی سنج کوریولیسی برای جریان های تزریقی سرعت عمل پایینی دارد). سپس موارد باقیمانده را با هم مقایسه کرده و دبی سنج مورد نیاز را انتخاب نمائید. قیمت کنتورهای دقیق براساس قابلیتشان است. قبل از هر چیزی بهتر است بجای قیمت دستگاه به نوع کنتوری که جوابگوی نیاز شماست فکر شود. در نهایت شرایط بسیار ضروری خود از قبیل: سرعت های جریان پایین، حداکثر فشار یا دمایی که لازم است در یک بازه طولانی اندازه گرفته شود با دقت ارزیابی و محاسبه نمائید. اگر این موارد برای شما اهمیت زیادی دارند هیچوقت بخاطر مسایل مالی از آنها چشم پوشی نکنید.

———————–

فلومتر ورتکس Vortex flowmeters
معرفی فلومترهای جریان گردابی (ورتکس)
فلومتر ورتکس
Vortex flowmeters
Proline Prowirl

فلومترهای جریان گردابی (فلومتر ورتکس – Vortex flowmeters) بسیار مقاوم و یونیورسال هستند. این تجهیزات ابزار دقیق برای اندازه‌گیری فلوی حجمی مایعات، گازها و بخار تا فشار 250 بار و 450 درجه سانتی‌گراد مناسب می‌باشد.

اساس اندازه‌گیری فلومتر های جریان گردابی

در فلومتر های جریان گردابی (فلومتر ورتکس – Vortex flowmeters) اندازه‌گیری در این روش بر اساس این حقیقت می‌باشد که وجود مانع در مسیر سیال باعث ایجاد اغتشاش در سیال می‌شود مانند پایه پل روی رودخانه. در داخل هر فلومتر جریان گردابی (فلومتر ورتکس – Vortex flowmeters) یک مانع برای ایجاد جریان گردابی قرار دارد. به‌محض اینکه جریان به‌سرعت مشخصی رسید جریان‌های گردابی در پایین‌دست تشکیل می‌شود و قابل‌تشخیص از جریان اصلی می‌باشد. فرکانس گردابه به‌طور مستقیم متناسب با سرعت جریان و درنتیجه با فلو حجمی می‌باشد. گردابه ایجادشده در دو طرف مانع باعث ایجاد فشار مثبت یا منفی شده و با استفاده از یک سنسور خازنی تشخیص داده‌شده و به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌شود

فیلم

برخی از مزایای فلومترهای جریان گردابی (Vortex flowmeters)

• این تجهیز ابزار دقیق مناسب برای اندازه‌گیری مایعات، گازها و بخار می باشد
• قابلیت اندازه‌گیری سیالات با رنج وسیعی از فشار، دما، غلظت و ویسکوزیته
• پایداری بلندمدت بدون تغییر صفر اندازه‌گیری و بدون نیاز به کالیبراسیون
• بدون قطعات متحرک
• افت فشار کم
• نصب و راه‌اندازی آسان
• قابلیت اندازه‌گیری رنج زیادی از فلو از 10:1 تا 30:1 برای گازها و 40:1 برای مایعات
• رنج دمایی بالا 200- تا 450 درجه سانتی‌گراد

در صنایع شیمی و پتروشیمی و انرژی و حرارتی فلوی طیف گسترده‌ای از سیالات ازجمله بخار اشباع‌ شده، بخار فوق گرم،
هوای فشرده، نیتروژن، گاز مایع، گاز دودکش، دی‌اکسید کربن، آب پر از املاح، حلال‌ها، روغن داغ بویلر، آب خوراک بویلر یا میعانات می‌تواند توسط فلومتر گردابی (فلومتر ورتکس – Vortex flowmeters) اندازه‌گیری شود. فلومتر گردابی (فلومتر ورتکس – Vortex flowmeters) در رنج وسیعی برای اندازه‌گیری فلوی جرمی استفاده می‌شود. بنابراین فلومترهای گردابی (فلومتر ورتکس – Vortex flowmeters) پیشرفته مانند73 Prowirl برای اندازه‌گیری متغیرهایی بیش از فلوی حجمی ازجمله دما استفاده می‌شوند.

هنگامی‌که فلوی جرمی گازها اندازه‌گیری می‌شود فشار خارجی با دقت زیاد توسط پروتکل‌های هارت (HART)، پروفیباس (PROFIBUS) و فاندیشن فیلدباس (FOUNDATION) خوانده شود.

Prowirl 200 اولین فلومتر گردابی (فلومتر ورتکس – Vortex flowmeters) در جهان با این قابلیت است که کیفیت بخار را بررسی کرده و در صورت تشخیص رطوبت آلارم می‌دهد. همچنین Prowirl می‌توانند در SIL2 و SIL3 مورداستفاده قرار گیرد و به‌طور مستقل توسط TUV موردبررسی و تائید قرارگرفته است.

در جدول زیر همه مدل های فلومتر جریان گردابی (فلومتر ورتکس – Vortex flowmeters) ساخت شرکت Endress Hausr نشان داده شده است.

فلومتر دمایی

فلومتر جرمی دمایی
thermal flow meter

معرفی فلومترهای دمایی شرکت Endress & Hauser
Thermal mass flowmeters
Proline t-mass

از فلومترهای دمایی برای اندازه‌گیری فلوی جرمی گازها به‌طور مستقیم با فشار کم و سرعت پایین استفاده می‌شود.

اساس اندازه‌گیری فلومتر دمایی ( فلومتر ترمال)
اندازه‌گیری فلو در روش دمایی بر این اساس است که در هنگام جریان یافتن گاز حرارت از جسم گرم منتقل می‌شود. یک فلومتر دمایی برای اندازه‌گیری فلو دارای دو سنسور اندازه‌گیری دمای PT100 می‌باشد. یکی از سنسورها به‌عنوان اندازه‌گیر دمای مرجع می‌باشد. سنسور دیگر گرم شده و در هنگامی‌که فلو جریان ندارد یک اختلاف دمای ثابت و مشخص با سنسور اول دارد.

به‌محض اینکه سیال جریان می‌یابد سنسوری که گرم شده بود شروع به خنک شدن می‌کند هرچه سیال سریع‌تر حرکت می‌کند سریع‌تر خنک می‌شود . انرژی الکتریکی موردنیاز برای گرم کردن سنسور دوم به‌منظور ثابت نگه‌داشتن اختلاف دما متناسب با فلوی جرمی می‌باشد.
فیلم
برخی از مزایای فلومتر دمایی

• اندازه‌گیری مستقیم فلوی جرمی و دمای سیال
• بدون نیاز به جبران دما و فشار
• قابلیت اندازه‌گیری رنج وسیع ( 100:1)
• واکنش سریع به جریان کم سیال
• افت فشار ناچیز
• بدون نیاز به تعمیر و نگهداری ، بدون قطعات متحرک

فلومترهای دمایی به‌طور گسترده در صنایع برای اندازه‌گیری فلوی حجمی به‌کاربرده شده است ازجمله:

• هوای فشرده (مصرف، توزیع)
• دی‌اکسید کربن (برای تخمیر و خنک‌کننده)
• آرگون (در تولید فولاد)
• نیتروژن و اکسیژن (تولید)
• گاز طبیعی (برای کنترل سوخت کوره و بویلر)
• تهویه و گازهای گلخانه ای
هنگامی‌که در گازها اندازه‌گیری جریان در رنج وسیع و افت فشار کم‌اهمیت داشته باشد فلومترهای دمایی بهترین پیشنهاد به‌جای روش‌های سنتی برای کنترل فرایند ، مانیتورینگ و فروش، تشخیص نشتی و مانیتور شبکه‌های توزیع می‌باشد. با استفاده فلومتر گرمایی داخل شونده می‌توان فلوی لوله‌های بزرگ و داکت های مستطیل شکل هوا را اندازه‌گیری کرد.

فلومتر آلتراسونیک
Ultrasonic Flow meter
معرفی فلومتر آلتراسونیک ساخت شرکت

فلومتر التراسونیک که در فارسی به صورت اولتراسونیک نیز نوشته می گردد(Ultrasonic flow meters) در دو مدل پرتابل (نصب روی بدنه لوله clamp-on sensors) و مستقیم (inline sensors) عرضه می‌شوند و هر دو مدل دارای کارکرد مناسب و با توجه به‌دقت دارای قیمت مناسب می‌باشند.

اساس اندازه‌گیری فلومتر آلتراسوینک (Ultrasonic flowmeters)
شنا کردن در خلاف جهت جریان نیاز به قدرت بیشتر و زمان بیش‌تر نسبت به شنا کردن هم‌جهت با جریان دارد. این حقیقت ساده پایه و اساس اندازه‌گیری فلومترهای آلتراسونیک (Ultrasonic flow meters) به روش اختلاف‌زمان عبوری می‌باشد. در این روش از دو سنسور در دو طرف لوله استفاده می‌کنند. هر سنسور می‌تواند به طور همزمان موج صوتی را ارسال و دریافت کند و ضمناً به‌صورت همزمان زمان رسیدن موج اندازه‌گیری می‌شود. به‌محض اینکه سیال شروع به حرکت می‌کند سیگنالی که در جهت سیال ارسال می‌شود با سرعت بیشتر (زمان کمتر) و سیالی که در خلاف جهت سیال ارسال می‌شود با سرعت کمتر (زمان بیشتر) حرکت کرده و دریافت می‌شود. اختلاف‌زمان رسیدن سیگنال‌ها به‌طور مستقیم با نرخ فلو متناسب است.

برخی از مزایای فلومتر آلتراسونیک (Ultrasonic flowmeters)

 مستقل از فشار، چگالی، درجه حرارت، هدایت و ویسکوزیته (برای مایعات همگن)
 بدون ایجاد مانع در مسیر سیال و بدون ایجاد افت فشار
 بدون قطعات متحرک و نیاز به حداقل زمان نگهداری و تعمیر
 عمر طولانی، بدون هیچ سایش و خوردگی توسط مایع
 نصب به‌صورت در خط (inline sensors) برای اندازه‌گیری دائمی و کلمپی (clamp-on sensors) برای اندازه‌گیری موقت

با استفاده از امواج آلتراسونیک (Ultrasonic flow meters) می‌توان فلوی حجمی طیف گسترده‌ای از مایعات را مستقل از هدایت الکتریکی، فشار، دما، ویسکوزیته با دقت بالایی اندازه‌گیری کرد. در مواردی که دقت بالا و اطمینان از اندازه‌گیری مدنظر می‌باشد فلومترهای در خط (inline sensors) پیشنهاد می‌شود.
روش clamp-on sensors با توجه به طراحی خاص و نصب بر روی دیواره لوله برای اندازه‌گیری موقت مناسب است. این تجهیز قابلیت اندازه‌گیری در صنایع مختلفی از صنایع آب تا صنایع نفت و گاز را دارد.

فلومتر آلتراسونیک مدل Clamp-on sensors Ultrasonic flowmeters
 برای نصب و راه‌اندازی بدون توقف فرایند
 اندازه‌گیری فلوی مایعات آشوبناک با فشار بالا بدون هیچ مشکلی
 مناسب برای لوله‌های ساخته‌شده از پلاستیک، فولاد، چدن و یا مواد کامپوزیت
 برای لوله‌هایی تا قطر mm 4000

فلومتر آلتراسونیک مدل Inline sensors Ultrasonic flowmeters

 دقت تضمین‌شده با کالیبراسیون قابل ردیابی از کارخانه
 طراحی صنعتی مقاوم مطابق با استاندارد ASME و EN
 برای لوله‌هایی تا قطر mm 2000

در جدول زیر همه مدل‌های فلومتر آلتراسونیک (Ultrasonic flow meters) ساخت شرکت Endress Hauser نشان داده شده است.

فلومتر اختلاف فشاري

– Differential pressure flow meter

معرفي فلومترهاي اختلاف فشاري

المان اوليه (اريفيس، فلو نازل ،ونچوري تيوب يا پيتوت تيوب) باعث ايجاد اختلاف فشار در لوله شده که با فلوي جرمي و حجمي ارتباط مستقيم دارد. با استفاده از دو ايمپالس لاين فشار طرفين المان اوليه به ترنسميتر منتقل شده و سيگنال خروجي توليد مي‌شود.
اريفيس، فلو نازل و ونچوري تيوب يک روزنه کوچک در سطح مقطع خود دارند که باعث ايجاد اختلاف فشار مي‌شوند. افت فشار با افزايش سرعت حرکت سيال در لوله در ارتباط است. اختلاف فشار بين بالادست و پايين‌دست المان اوليه با ميزان فلو ارتباط مستقيم دارد
روي پيتوت تيوب سوراخ‌هاي متفاوتي دارد که در يک‌طرف فشار کل( مجموع فشار استاتيک و ديناميک ) و در طرف ديگر فشار استاتيک اندازه‌گيري مي‌شود.اين اختلاف فشار با ميزان فلو ارتباط مستقيم دارد.

برخي از مزاياي فلومتر اختلاف فشار

 •  قابل‌اجرا براي مايعات، گازها و بخار
  تائيد شده توسط کليه استانداردها
  سابقه اندازه‌گيري طولاني و موردپذيرش
  براي شرايط فرايندي سخت تا فشار 420bar و دماي 1000 درجه سانتي‌گراد
  المان‌هاي اوليه مقاوم و کاملاً مکانيکي هستند و بدون قطعات متحرک
  قابل‌استفاده براي رنج وسيعي از لوله‌ها از 10 تاmm 4000 و پيتوت تيوپ تا لوله‌هايmm 12000
  مقاوم‌سازي آسان براي پيتوت تيوب

شرکت پایش بسامد اوکسین  آمادگی تامین، مشاوره، فروش، نصب و راه ندازی کلیه محصولات برندهای CTC , IFM , SICK, TESTO را دارد و تاکنون پروژه های بسیار زیادی را در این زمینه انجام داده است.

سنسورهای پراکسیمیتی القایی sick , ifm – سنسورهای پراکسیمیتی القایی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی القایی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی القایی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی القایی sick , ifm سنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی خازنی sick , ifm سنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm سنسورهای نوری sick , ifm منابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick , ifmمنابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick , ifmمنابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick , ifmمنابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick , ifmمنابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick , ifmمنابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick , ifmمنابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick , ifmمنابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick , ifm سنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifmسنسورهای فشار sick , ifm سنسورهای دما sick , ifm سنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifmسنسورهای دما sick , ifm سنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifmسنسورهای فلو sick , ifm سنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick , ifm سنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifmسنسورهای خلا sick , ifm سنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick , ifm ماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifmماژولهای ورودی و خروجی sick , ifm کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus کنترلرهای CAN Bus مبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifmمبدلهای سیگنالsick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسورهای CAN Bus sick , ifm سنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifm سنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick , ifm سنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifm سنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifmسنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifmسنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifmسنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifmسنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifmسنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifmسنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifmسنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick , ifm سنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifm سنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifmسنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifmسنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifmسنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifmسنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifmسنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifmسنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifmسنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی sick , ifm سنسورهای فیبر نوری sick , ifm سنسورهای فیبر نوری sick , ifmسنسورهای فیبر نوری sick , ifmسنسورهای فیبر نوری sick , ifmسنسورهای فیبر نوری sick , ifmسنسورهای فیبر نوری sick , ifmسنسورهای فیبر نوری sick , ifmسنسورهای فیبر نوری sick , ifm سنسورهای کنتراست و رنگ sick , ifmسنسورهای کنتراست و رنگ sick , ifmسنسورهای کنتراست و رنگ sick , ifmسنسورهای کنتراست و رنگ sick , ifmسنسورهای کنتراست و رنگ sick , ifmسنسورهای کنتراست و رنگ sick , ifmسنسورهای کنتراست و رنگ sick , ifmسنسورهای کنتراست و رنگ sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای فاصله sick , ifm سنسورهای کنترل دور sick , ifm سنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifmسنسورهای کنترل دور sick , ifm سنسورهای مادون قرمز sick , ifm سنسورهای مادون قرمز sick , ifmسنسورهای مادون قرمز sick , ifmسنسورهای مادون قرمز sick , ifmسنسورهای مادون قرمز sick , ifmسنسورهای مادون قرمز sick , ifmسنسورهای مادون قرمز sick , ifmسنسورهای مادون قرمز sick , ifmسنسورهای مادون قرمز sick , ifm دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo دماسنج تفنگی testo ترموگراف testo ترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testoترموگراف testo رطوبت سنج testo رطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testoرطوبت سنج testo باد سنج testo باد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testoباد سنج testo سرعت سنج testo سرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testoسرعت سنج testo نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick -نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm -نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO- نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-ترنسمیتر های فشار rosemount – رزمونت

ترنسمیتر فشار rosemount سری ۳۰۵- رزمونت

ترنسمیتر اختلاف فشار rosemount سری ۳۰۵- رزمونت

ترنسمیتر فشار rosemount سری ۲۰۵- رزمونت

ترنسمیتر فشار YOKOGAVA سری EJX۵۳۰- یوکوگاوا

ترنسمیتر فشار YOKOGAVA سری EJX۴۳۰- یوکوگاوا

ترنسمیتر فشار rosemount سری ۲۰۵- رزمونت

ترنسمیتر سطح LEVEL TRANSMITTER برند رزمونت – EJA۱۱۸

ترنسمیتر دما rosemount

روتامتر rosemount – ABB

فلومتر کرونه

sick , ifmسنسورهای پراکسیمیتی القایی- sick , ifm سنسورهای پراکسیمیتی خازنی

پراکسیمیتی مغناطیسی sick , ifm – sick , ifm سنسورهای نوری

fmمنابع تغذیه، نمایشگر و کنترلرها sick

ifmسنسورهای فشار sick

ifmسنسورهای دما sick

ifmسنسورهای فلو sick

ifmسنسورهای اندازه گیری ارتفاع sick

ifmسنسورهای خلا sick

ifmسنسورهای اندازه گیری لرزش sick

ifmماژولهای ورودی و خروجی sick

کنترلرهای CAN Bus

ifmمبدلهای سیگنالsick

ifmسنسورهای CAN Bus sick

ifmسنسور فتوالکتریک دوطرفه sick

ifmسنسور فتوالکتریک رفلکتوری sick

ifmسنسور فتوالکتریک پراکسیمیتی

sick ifmسنسورهای فیبر نوری

sick ifmسنسورهای کنتراست و رنگ

sick ifmسنسورهای فاصله

sick ifmسنسورهای کنترل دور sick

ifmسنسورهای مادون قرمز

sickدماسنج تفنگی testo

رطوبت سنج testo

باد سنج testo

سرعت سنج testo

نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick – نماینده فروش SICK – نمایندگی sick – فروش sick –

نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm –نماینده فروش ifm – نمایندگی ifm – فروش ifm –نماینده فروش ifm

نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده فروش TESTO- نمایندگی TESTO- فروش TESTO-نماینده

نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC-

نماینده فروش ROSEMOUNT – نمایندگی ROSEMOUNT – فروش ROSEMOUNT – نماینده فروش ROSEMOUNT – نمایندگی ROSEMOUNT – فروش ROSEMOUNT –

نماینده فروش YOKOGAVA – نمایندگی YOKOGAVA – فروش YOKOGAVA –نماینده فروش YOKOGAVA – نمایندگی YOKOGAVA – فروش YOKOGAVA –نماینده فروش YOKOGAVA

نماینده فروش FISHER- نمایندگی FISHER – فروش FISHER -نماینده فروش FISHER – نمایندگی FISHER – فروش FISHER -نماینده

نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC- نمایندگی CTC- فروش CTC-نماینده فروش CTC-

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *